Wiaty garażowe coraz bardziej popularne rozwiązanie.

 

W czasach dynamicznie rozrastających się miast oraz wielkich blokowisk coraz bardziej popularne staje się budowanie własnych domów jednorodzinnych.

Bardzo dynamicznie powstają całe dzielnice domków jednorodzinnych na obrzeżach miast. Brak przytłaczającej ciasnoty, bliskość przyrody i czystsze powietrze to tylko jedne z wielu atutów takiego sposobu mieszkania.

 

Mieszkanie zdala od centrów miast generuje jednocześnie  potrzebę częstego przemieszczania się do oddalonych od domu sklepów urzędów i szkół. Z tego względu coraz rzadziej  zdarza się aby na jedną rodzinę w takim domu przypadał tylko jeden samochód a jeżeli mamy do czynienia z rodziną w której są pełnoletnie dzieci  pojazdów może być jeszcze więcej.

Trudno w takim wypadku decydować się na budowę garażu zintegrowanego z domem na dwa lub trzy stanowiska ponieważ bardzo zwiększa to kubaturę budynku oraz zmniejsza jego funkcjonalność .

Ten problem świetnie rozwiązują projektowane przez nas wiaty garażowe.

Wiaty  stanowią świetne uzupełnienie istniejącego garażu mogą go także całkowicie zastąpić. Takie projekty to ciekawa alternatywa dla wolnostojących garaży murowanych oraz blaszanych ponieważ w odróżnieniu od nich nie wymagają pozwolenia na budowę.

nowoczesna wiata garażowa

W odróżnieniu od tradycyjnych budynków naszą wiatę na auto można w łatwy sposób zdemontowane i przeniesione w inne miejsce.

W przypadku działek niewielkich liczy się każdy metr przeznaczony pod zabudowę. W takim wypadku wiaty samochodowe są najlepszym pomysłem bo w przeciwieństwie do standardowych garaży wolno stojących mogą być stawiane bezpośrednio przy ogrodzeniu bez zachowania przepisowych odległości od granicy działki.

 

Przewagę  produkowanych pod marką Wites nowoczesnych wiat garażowych nad tradycyjnymi garażami można także rozpatrywać w aspekcie estetycznym.

Standardowe garaże wolnostojące bardzo często są elementem który w znaczny sposób obniża estetykę domu oraz jego otoczenia. Często murowane garaże wolnostojące  przytłaczają sąsiadujące z nimi budynki mieszkalne nie rzadko konkurując z nimi  wielkością.

Garaże blaszane natomiast  odstają od reszty otoczenia estetycznie zarówno pod względem formy jak i użytych materiałów do ich budowy.

 

Podsumowując wiaty garażowe Wites to świetna alternatywa dla klasycznych garaży lub ich funkcjonalne uzupełnienie.