Dziesięć powodów dla czego warto kupić wiatę garażową.

wiata na dwa auta 01

Wiata samochodowa zapewnia schronienie dla twojego pojazdu. Oprócz własnego domu to zwykle właśnie samochody są uważane za jedną z najważniejszych inwestycji. Wiaty garażowe Wites carports dzieki wielu modelom oraz różnym materiałom z jakich są zbudowane można dopasować do każdego rodzaju architektury. A ot to dziesięć powodów dla których warto taką wiatę posiadać

1: Wiata garażowa to doskonałe zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi.

 

Wiata samochodowa zabezpieczy w sezonie letnim twój samochód przed deszczem i gradem. Dach wiaty ograniczy wpływ promieni słonecznych na lakier samochodowy oraz elementy plastikowe samochodu zapobiegając ich blaknięciu. Dzięki wiacie samochodowej wnętrze samochodu nie nagrzewa się nadmiernie. Wita garażowa w zimie osłoni samochód od opadów śniegu. Wiaty Wites można zakupić z dodatkowymi ściankami bocznymi które dodatkowo izolują samochód. Pod wiatą samochodową nie występuje problem osadzania się lodu na szybach.

 

2: Wiata samochodowa czyli minimum formalności

 

Jednym z podstawowych atutów wiaty garażowej względem tradycyjnego garażu jest brak konieczności uzyskania stosownych pozwoleń na jej wybudowanie. Czas jaki jest potrzebny na uzyskanie pozwolenia na garaż może wynieść nawet kilka miesięcy a w tym czasie nie możemy zacząć żadnych prac związanych z jego budową. Wiata Wites carports zostanie wyprodukowana oraz zamontowana w czasie nie większym od dwóch miesięcy.

 

3: Wiata garażowa to bezpieczeństwo.

 

Część osób ma obawy ,że w zamkniętym szczelnie garażu mogą gromadzić się szkodliwe spaliny czy opary paliwa. Jeszcze większe powody do zmartwienia mogą mieć właściciele samochodów z instalacją gazową. Problem ten dotyczy szczególnie garaży zintegrowanych z domem. Wiata garażowa przez swój przewiewny charakter nie pozwala na gromadzenie się niebezpiecznych stężeń gazów. Pozostawienie auta na zapalonym silniku w przypadku wiat garażowych nie jest żadnym problemem.

 

4: Wiata to dodatkowe miejsce.

 

Można użyć wiaty garażowe jak ganki na zewnątrz, jeśli potrzebujesz dodatkowej przestrzeni. Jeżeli potrzebujesz dodatkowej zadaszonej przestrzeni w celu przeprowadzenia prac których nie chcesz prowadzić w domu wiata garażowa jest świetnym miejscem aby swobodnie skręcić mebel, pomalować skrzynkę na listy naprawić rower czy wyczyścić kosiarkę.

 

5: Wiata samochodowa  i przechowanie innych przedmiotów

 

Wiaty garażowe można także używać to przechowywania łodzi, przyczep, skuterów, quadów, motocykli i innych pojazdów.

 

6: Wiata czyli miejsce otwarte dla wszystkich.

 

Wiaty garażowe można także wykorzystać jako miejsce do zabawy dla dzieci w czasie nadmiernie słonecznego dnia lub deszczu lub miejsce przewiewnego miejsca odpoczynku dla dorosłych.

 

7: Wiata z dodatkowym pomieszczeniem czyli dobra organizacja.

 

W ofercie Wites carports znajdują się także wiaty posiadające dodatkowe zamknięte pomieszczenia. Mogą one być wykorzystywane jako miejsca na przechowywanie, sprzętu ogrodowego, akcesoriów samochodowych czy sprzętu sportowego i różnych innych przedmiotów.

 

8: Wiata samochodowa to wygoda oraz oszczędności.

 

Wiaty samochodowe to obiekty otwarte lub przymknięte cienkimi ażurowymi ścianami. Dzięki temu możliwy jest swobodny dostęp do samochodu z każdej strony. Oznacza to dużą łatwość  wsiadania oraz załadunku i rozładunku pojazdu. Dodatkowo nie trzeba otwierać i zamykać bramy garażowej a także w ciągu dnia doświetlać światłem elektrycznym wnętrza wiaty jak to ma miejsce w tradycyjnym garażu. We wszystkich tych przypadkach konstrukcja wiaty zaoszczędzi nam czasu i energii.

 

 9: Kupno wiaty garażowej się po prostu opłaca.

 

Jeżeli dom nie posiada garażu a mamy zamiar go sprzedać, to brak zadaszonego miejsca na samochód może obniżyć atrakcyjność oferty. Dzięki wiacie przy niewielkim nakładzie pracy i kosztów zyskujemy dodatkową atrakcyjną powierzchnie użytkową. Wiaty garażowej nie musimy także zostawiać nowemu właścicielowi możemy ją swobodnie zdemontować i przenieść do nowego miejsca zamieszkania lub sprzedać jako osobny obiekt.

 

10: Wiata samochodowa jako uzupełnienie garażu.

 

Coraz częściej zdarza się że jedna rodzina posiada dwa samochody a w przypadku rodzin z pełnoletnimi dziećmi samochodów może być jeszcze więcej. W takim przypadku trudno myśleć od garażu na wszystkie auta nawet zbudowanie garażu dla dwóch samochodów tak aby był on w pełni funkcjonalny i wygodny wymaga naprawdę dużego terenu oraz możliwości finansowych. W takim wypadku wiata garażowa jest idealnym rozwiązaniem. Można ją postawić przy samej granicy działki czyli w miejscu gdzie tradycyjny budynek nie może stanąć przez co może ona mieć większą przestrzeń dla pojazdów której i tak w inny sposób nie dało by się wykorzystać.

 

Istnieje wiele innych powodów aby posiadać wiatę garażową ale tych dziesięć powinno przekonać każdego.