Nowoczesna pergola.

Nowoczesne zadaszenie nad stół z wydzieloną przestrzenią na grill. Konstrukcja o wymiarach 7 x 4 metry wysoka na 2,5 metra. Zadaszenie posiada dwa nawisy. Dach pergoli wspiera się na czterech słupach a dodatkowo dłuższy nawis jest przymocowany do muru betonowego stanowiącego ogrodzenie posesji.

pergola stalowa nowoczesna

 

Pergola została wykonana wspólnie z wiatą garażową na dwa samochody. Dach pergoli jest podzielony na trzy segmenty. Segment pierwszy pokryty jest szkłem hartowanym segment drugi blachą na rąbek a ostatni jest ażurową ramą nad grillem. Pergola została wykonana w konstrukcji mieszanej główną ramę nośną stanowią stalowe słupy oraz dwie główne stalowe belki nośne. Reszta konstrukcji została wykonana z drewna świerkowego.

pergola 01

Wiata została zamocowana na solidnych czterech fundamentach ze zbrojonego betonu. Każdy z fundamentów jest połączony z wiatą śrubami o wysokiej twardości. Dokładne rozmierzenie oraz wypoziomowanie fundamentów jest bardzo trudne ale jest to podstawowy warunek który należy bezwzględnie spełnić jeżeli pergola ma posiadać prawidłową geometrie zgodną z projektem. Pomiar fundamentów to także wszelkie odległości względem otoczenia, równoległość do wskazanych elementów (ogrodzenie, skarpa, budynek). Ważna jest także wysokość fundamentu względem docelowego poziomu terenu utwardzonego (np.kostki).

wiata samochodowa fundamenty

Montaż fundamentów może odbywać się przed lub po położeniu kostki brukowej. W przypadku montażu pergoli na terenie już utwardzonym kostką brukową nasi pracownicy otwierają bruk w miejscach przeznaczonych na fundament a następnie po montażu całej konstrukcji docinają kostkę wokół słupów oczywiście pod warunkiem że parametry płyt nie przekraczają możliwości naszych urządzeń.

wiata garazowa konstrukcja 2019

W tej wersji pergoli stosujemy podbitkę w formie ozdobnej żaluzji drewnianej. Duże drewniane belki nośne na życzenie klienta zostały pokryte nie transparentną lakierobejcą w kolorze konstrukcji stalowej ale mogą one występować także w kolorach pół transparentnych z widocznym usłojeniem. Główne belki nośne są wykonywane z drewna klejonego ale na życzenie klienta w mniej gabarytowych konstrukcjach możemy stosować drewno lite. Standardowy dach tego modelu pergoli może być pokryty blachą lub poliwęglanem ale na życzenie klienta możemy w dachu umieścić przeszklenia.

pergola ze szklanym dachem

Dach z góry pokryty jest blachą trapezową w kolorze konstrukcji stalowej. Dach jest dookoła opasany metalową attyką która zabezpiecza drewnianą konstrukcje. Woda jest odprowadzana za pomocą rynny.Wszystkie elementy konstrukcyjne są skręcane za pomocą śrub nierdzewnych.