3 lutego 2019

Rodzaje dachów

 

TRZY RODZAJE DACHÓW WIAT GARAŻOWYCH:


Dach pokryty poliwęglanem komorowym.

Tego typu zadaszenie ma bardzo lekki wygląd. Poliwęglan komorowy przepuszcza dużą ilość światła dzięki temu bryła wiaty sprawia wrażenie bardzo ażurowej i jest bardzo neutralna względem otoczenia. Takie rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza w miejscach gdzie wiata samochodowa znajduje się blisko okien budynku i mogła by powodować ich całkowite zacienienie lub gdy wiata ma także spełniać rolę czasowej pergoli.

poliweglan dach pojedynczy

Ruszt dachu Wiaty garażowej został wykonany z certyfikowanego drewna. Drewno klejone  używane w naszych wiatach  importujemy drewno z Austrii aby wizualnie oraz technicznie materiał ten spełniał nasze oczekiwania i dobrze korespondował z resztą wysokiej jakości materiałów. W konstrukcjach dachowych wiat stosujemy drewno klejone warstwowo o nazwie BSH oraz KVH.

bsh

Pod tym linkiem można wybrać kolorystykę drewna:

https://www.sikkens.pl/kolory/5051_color_concept

Powstaje ono  procesie klejenia ze sobą desek o grubości 40 mm . Deski są suszone w specjalnych komorach do wilgotności 12% (+/-2)  a następnie strugane z czterech stron. Z  drewna usuwane są wszelkie wady wpływające na wytrzymałość konstrukcyjną oraz estetykę. Poszczególne deski powstają z krótszych odcinków łączonych ze sobą za pomocą mikro wczepów czyli odpowiednio przygotowanych krawędzi obu łączonych odcinków. Krokwie nośne łączą się z łatami za pomocą tradycyjnej techniki zacinania oraz nowo czesnymi wkrętami samo wiercącymi.

 

poliweglan dach podwojny

W nowoczesnym budownictwie płyty z poliwęglanu komorowego cieszą się obecnie dużą popularnością i są chętnie stosowane. W naszych wiatach używamy poliwęglan komorowy bezbarwny grubość 10mm. Obecnym standardem stały się produkty o grubości 10 mm oraz 16 mm. To one najczęściej znajdują zastosowanie nad naszymi tarasami oraz Warto jednak zaznaczyć, że w sprzedaży znajdziemy także cienkie płyty jednokomorowe, których grubość wynosi zaledwie 4 mm. Najgrubsze płyty z poliwęglanu wielokomorowego osiągają ponad 20 mm grubości. Wykazują przy tym największą odporność na uderzenia.

poliweglan komorowy

Warto także podkreślić, iż poliwęglan komorowy powstaje na bazie żywic poliwęglanowych. Na szczególną uwagę zasługują jego parametry techniczne. Dachy z poliwęglanu komorowego zapewniają bardzo dobrą izolację termiczną.

Płyty z poliwęglanu mają dość atrakcyjną cenę, co w połączeniu z zaletami czyni z nich wydajny materiał do pokrycia wiat garażowych .  Poliwęglan komorowy sam z siebie nie jest odporny na działanie promieni UV, dlatego jego powierzchnie pokrywa się ochronną powłoką.

Montowany przez nas poliwęglan komorowy nie blaknie i nie wybarwia się pod wpływem działania promieni słonecznych. Dzięki temu zyskuje trwałość oraz dobry wygląd przez długie lata. Należy także dodać, iż jest to materiał odporny na uszkodzenia mechaniczne. Jest on dużo bardziej odporny niż zwykłe tafle szkła.

Opisując poliwęglan komorowy warto jeszcze wspomnieć o jego wysokiej sztywności oraz wydajności przepuszczania promieni słonecznych. Są to kolejne atuty wiat samochodowych pokrytych tym materiałem. Najczęściej wybierane przez klientów są bezbarwne płyty komorowe z poliwęglanu o grubości 10 mm.

 

 

 


Dach pokryty obustronnie blachą z widocznymi belkami nośnymi.

Ten model dachu jest najczęściej wybierany przez naszych klientów. Łączy on w sobie elegancje i naturalność struktury drewna z wytrzymałością pokrywy metalowej. Wiata samochodowa posiada ten sam ruszt co wiata pokryta poliwęglanem przy czym łaty są nie widoczne. Od góry dach wiaty jest pokryty niską blachą trapezową kolorystycznie dobraną do całości wiaty. od dołu natomiast znajdują się także metalowe panele dekoracyjne. Dzięki zastosowaniu dwóch powłok stalowych i zachowaniu po miedzy nimi pustych komór dach wiaty ma duże walory termo izolacyjne. Całość dachu jest opasana attykami z profilowanej blachy.

stal dach pojedynczy

 

Konstrukcja dachu wiaty garażowej jest wykonana z certyfikowanego drewna klejonego jego opis znajduje się powyżej w wiatach pokrytych poliwęglanem komorowym.

blacha oraz drewno dach podwojny

Konstrukcja drewniana jest obustronnie pokryta blachą stalową ocynkowaną oraz polakierowaną.

Dzięki zastosowaniu blach dachowych firmy Thyssenkrupp wiata posiada wysoką jakość oraz trwałość.
Stosujemy dwa rodzaje pokryć tego producenta:
Poliester standard (połysk) – gwarancja producenta na penele dachowe wynosi 10 lat.
Blachy powlekane o wysokich walorach estetycznych ocynkowane, obustronnie ocynkowane antykorozyjną farbą gruntującą lub organiczną. Ostatnia warstwa jest najważniejszą gdyż nadaje kolor i fakturę, a także jest narażona na warunki zewnętrzne.

 5412w5ps

 

stal dach pojedynczy z nawisem dlugim

PLADUR® Relief IceCrystal ThyssenKrupp ZM EcoProtect® – gwarancja producenta na penele dachowe wynosi 35 lat.
Pladur® Wrinkle – mat gruboziarnisty, z kolorami wg znanych wzorców, system powlekania 2- warstwowy, grubość powłoki min. 35 mikronów.

12776hr221
Powłoka Zm EcoProtect – zmodernizowana i ulepszona powłoka metaliczna poprzez zastosowanie nowatorskiego stopu cynku i magnezu, zamiast dotychczasowej powłoki cynkowej. Posiada udoskonaloną ochronę i dłuższą żywotność.

 

 


 

Dach pokryty obustronnie blachą z ukrytą wewnętrzną konstrukcją.

 

Wiaty bez widocznych elementów drewnianych. Ten rodzaj wiaty jest najbardziej futurystyczny w swojej formie. Całość drewnianego rusztu który tak samo jak w modelach powyżej stanowi podstawę konstrukcyjną dachu jest ukryty. Dzięki temu ten rodzaj wiaty jest najbardziej odporny na warunki zewnętrzne i przez wiele lat nie wymaga żadnej pielęgnacji. Jest to forma bardzo solidna i świetnie się sprawdza w nowoczesnym otoczeniu.

stal dach pojedynczy bez drewna z nawisem

Cały dach wiaty pokrywa z każdej strony blacha. Dokładny opis poszczególnych rodzajów blach używanych w naszych wiatach garażowych znajduje się w modelu znajdującym się wyżej. W tym rodzaju dachu ważne stają się okucia oraz attyka. Zamykają one obie warstwy dachu w jeden monolit. Poniżej prezentujemy dostępną kolorystykę blach oraz wykończeń wiat:

du3240re11

 

dachy stalowe wiaty

123esd554

 

11240de05bgk