Wiata samochodowa model Prestige Line 07 – w trakcie realizacji.

Prezentujemy zdjęcia z realizacji wiaty PR07. Wiata została przeprojektowana i częściowo wspiera się o betonowy garaż modułowy, ma wymiary 750 cm x 600 cm. Dach został wyniesiony bardzo wysoko bo aż na 3,5 metra powyżej gruntu, wspiera się on na siedmiu słupach. Słupy oraz belki nośne tworzą drewniane bramy rozstawione w równym szpalerze w metrowych odstępach. Konstrukcja mimo swoich dużych gabarytów utrzymuje lekkość formy. Docelowo pokrycie ma stanowić dach kryty od góry blachą trapezową a od dołu stalowymi dekoracyjnymi panelami.

nowoczesna wiata drewniana

Pomiędzy słupami wiaty zostały zamocowane ażurowe panele drewniane na których będą się pięły rośliny. Woda z dachu jest odprowadzana w kierunku paneli ażurowych i docelowo nie będzie odbierana przez rynnę, ma swobodnie spływać na pnące się rośliny.  Poniżej umieszczony jest projekt poglądowy tego konkretnego modelu wiaty.

render wiata samochodowa drewniana

Wiata wiata jest bardzo dużym obiektem ale dzięki solidnym fundamentom zachowuje wysoką sztywność. Nie jest to obiekt skrojony na miarę pod konkretny samochód jej forma ma ona wielkością korespondować ze stojącym obok domem o nowoczesnej bryle. Jej wymiary naprawdę robią wrażenie.

wysoka wiata samohodowa

W naszej pracy korzystamy z najwyższej jakości drewna produkowanego na terenie Austrii. Drewno posiada wszelkie certyfikaty i dzięki nim możemy być pewni że tej wielkości konstrukcja na wiele lat zachowa swoje wartości konstrukcyjne właściwą geometrie oraz estetykę. Dzięki certyfikatom po prostu budujemy z drewna które ma konkretne pochodzenie ma podany stopniem wysuszenia, poszczególne belki trzymają swoje wymiary oraz geometrie (nie są pokrzywione) a ich powierzchnia oraz narożniki są jednolicie dokładnie oszlifowane. Ponadto drewno w procesie suszenia jest sterylizowane z wszelkich grzybów i pasożytów.