Wiata samochodowa w zielonym odcieniu. SD 2 – 04

Prezentowana realizacja to wiata o wymiarach 650 cm głębokości na 600 cm szerokości, wysokość wiaty jest ograniczona balkonem budynku i w najwyższym miejscu wynosi 215 cm . Z reguły produkowane przez nas wiaty posiadające pomieszczenia są co najmniej o pół metra głębsze ale klient posiada samochody kompaktowe które z powodzeniem mieszczą się pod tej wielkości zadaszeniem.

wiata samochodowa z pomieszczeniem 01

Jak widać na załączonym zdjęciu wykonując wiatę staraliśmy się maksymalnie wykorzystać przeznaczony na nią teren. Dach został maksymalnie przybliżony do spodu balkonu. Podstawa lewej nogi jest wylana bezpośrednio przy fundamencie budynku a prawa przednia oraz tylna  noga stoją najbliżej jak się da betonowego muru oporowego. W ramach takich lokalizacji bardzo często wykonanie prawidłowych fundamentów wiaty samochodowej wymaga sporego wysiłku.  Fundamenty budynku oraz muru oporowego nie były wykonywane z myślą o dobudowywanej wiacie samochodowej. Ich forma w miejscu naszych odwiertów często wymusza długie godziny kucia ponieważ nasze zbrojenie wraz z uchwytem montażowym muszą zostać zamontowane we właściwej geometrii . Ponad to w miejscach gdzie wiata nie była przewidywana od samego początku w podbudowie kostki brukowej mogą się pojawiać przeróżne pozostałości z budowy, remontu czy rozbiórki. W tym wypadku mimo otaczających ograniczeń udało nam się ulokować całą konstrukcje bardzo precyzyjnie.

wiata drewniana z pomieszczeniem

Wiata posiada pomieszczenie o wymiarach 590 na 110 cm. Ściany pomieszczenia zostały pokryte deskami w systemie pióro-wpust. Wejście do pomieszczenia znajduje się w środkowej części wiaty dzięki temu można się do niego dostać nawet w sytuacji gdy na obu zadaszonych miejscach parkingowych stoją samochody. Drzwi zostały wykonane ręcznie, są dwu skrzydłowe wykonane z drewna. Posiadają zamek patentowy a dzięki dwóm krótkim skrzydłom można je otwierać pomiędzy samochodami.

wiata samochodowa wites dach drewniany 1

Wiata garażowa posiada standardowy dla Wites Carport system pokrycia dachowego. Od góry dach pokryty jest lakierowaną blachą trapezową od dołu panelami dekoracyjnymi wykonanymi z tej samej blachy. Pomiędzy blachami znajduje się pusta przestrzeń szerokości 8 cm zamknięta z wszystkich stron zapewnia właściwą izolacje dachu.