WIATY GARAŻOWE MALOWANE PROSZKOWO CZYLI JAK POWSTAJĄ NAJLEPSZE I NAJTRWALSZE POWŁOKI LAKIERNICZE.

Konstruując nasze wiaty samochodowe kładziemy duży nacisk na estetykę, funkcjonalność oraz trwałość wszystkich podzespołów. Jednym z najważniejszych elementów stanowiącym o tych wartościach są powłoki lakiernicze. Wszystkie elementy stalowe po ocynkowaniu ogniowym pokrywamy lakierami proszkowymi. Nasze konstrukcje ze względu na pełnioną funkcje zadaszeń na samochody są bardzo duże i właściwe pomalowanie ich wymaga użycia największych dostępnych w naszym kraju pieców. Z tych powodów lakierowaniem budowanych przez nas wiat samochodowych zajmują się największe i najnowocześniejsze lakiernie w kraju, dysponujące automatycznymi liniami produkcji oraz własnym laboratoriami kontrolującymi na bieżąco jakość powłok lakierniczych.

wiata samochodowa lakierowana proszkowo

Wiata samochodowa lakierowana proszkowo.


Ogólnie mówiąc lakierowanie proszkowe to nakładanie naelektryzowanych cząstek (20-100 μm) farby w formie proszku na powierzchnię stalowej nogi lub belki wiaty garażowej. Dzięki siłom elektrostatycznym nałożona w ten sposób farba utrzymuje się na powierzchni malowanej konstrukcji.

Gdy farba szczelnie pokryje wszystkie elementy zamyka się je w piecu gdzie nagrzewane do temperatury od 140 do 200 stopni Celsjusza. W takiej temperaturze warstwa proszku ulega stopieniu a następnie polimeryzacji. Taka powłoka lakiernicza jest odporna na korozję, chemikalia, wysoką temperaturę i uszkodzenia mechaniczne.

zbliżenie powierzchni lakierowanej wiaty samochodowej.

Zbliżenie powierzchni lakierowanej wiaty samochodowej.

Współpracujące z nami lakiernie posiadają własne laboratoria czuwające nad całością procesu lakierowania. Badania prowadzone przez takie ośrodki polegają między innymi na kontroli połysku, grubości powłoki, badaniu przyczepności, twardości metodą Buchholza czy testami w komorach solnych. Lakiernie takie posiadają certyfikaty zgodne z wymogami Qualicoat dla farb architektonicznych.

Lakierowanie proszkowe elementów wiaty.

Lakierowanie proszkowe elementów wiaty.

Dzięki jednolitej powłoce lakierniczej na naszych słupach i belkach możemy być pewni wieloletniej trwałości wykonywanych przez nas produktów.